Ґрунт на підсипку — ґрунт, який найчастіше використовують у будівництві для підняття та вирівнювання ділянки.
Для підсипки використовують різні типи ґрунтів. Інколи це також пісок, гравій, щебінь, чи глина. Кожен з цих матеріалів має свої унікальні властивості та підходить для різних будівельних потреб.
Для чого знадобиться ґрунт на підсипку:
1. Зміцнення основи
Підсипка ґрунтом допомагає зміцнити основу споруди.
2. Вирівнювання території
Засипання ям та створення рівної поверхні обов’язкове для якісної забудови.
3. Захист від затоплення
Шар ґрунту може бути використаний для полегшення дренажу, забезпечуючи відведення води від будівлі. Суглинок або глина може слугувати “замком” або водовідштовхуючим чи водонепроникним шаром.
4. Підвищення рівня
Грунт на підсипку корисний для додаткового захисту від ерозії та створення плоскої поверхні. Він також зменшує ризики затоплення в разі підвищення рівня ґрунтових вод.
5. Екологічна стійкість
Використання місцевого ґрунту на підсипку може знизити екологічний відбиток будівництва, оскільки це не вимагає транспортування матеріалів на великі відстані. Такий підхід сприяє зменшенню викидів CO2 та інших забруднювачів, пов’язаних з будівельним процесом. Але це не завжди доволено нормами ДБН, є випадки, коли потрібно завозити грунт для підняття ділянки.
6. Зворотна засипка
Траншеї й пазухи котлованів можна засипати ґрунтом. Варто врахувати, що цей матеріал може містити багато глини або гострих каменів. Це важливо, наприклад, при засипці дренажних труб, адже такі домішки можуть вплинути на фільтраційну здатність, через що вода буде відходити повільніше.
7. Створення архітектурних форм
Ставки, декоративні схили на ділянці та інші штучні нерівності рельєфу можна формувати за допомогою підсипки. Завдяки низькій вартості та високої щільності, ґрунт буде набагато практичнішим за пісок чи щебінь для цих потреб.
8. Вентиляція
Правильне розташування будинку, а саме, висота грунту, на якому він розміщений, підвищує вентиляційні яксоті будівлі. Це допомагає уникнути проблем з надмірною вологістю в приміщенні та як наслідок плісняви.
9. Тимчасові дороги
Такі дороги потребують недорогих, але водночас надійних матеріалів. Міцна підсипка чудово впорається. Але в таких випадка на верхній шар краще додати бій бетону, бій цегли чи асфальтну крихту.
10. Створення основи для ландшафту чи городу
Хоча ґрунт на підсипку в більшості випадків не родючий, він чудово підійде за нижній шар для майбутнього городу. В цьому випадку варто перевірити, чи не містить підсипка небезпечні речовини.
11. Рекультивація
Ґрунт розподіляють по деградованій території для створення шару, який запобігає ерозії й вирівнює поверхню. Це можуть бути звалища, старі кар’єри чи інші об’єкти.
Замовити грунт на підсипку можна в ТОВ “Емеральд-Стоун” або телефонуйте +38(098)-49-393-49.