Особливості прибирання ресторанів

Смачна кухня, швидке обслуговування відвідувачів та бездоганна чистота – ось три кити успіху гарного закладу громадського харчування. І під останнім терміном мається на увазі не лише підтримання порядку у гостьовому залі, а й дотримання гігієнічної чистоти в кухонних та підсобних приміщеннях. Досвідчені клінери знають особливості прибирання ресторанів Київ. Саме тому клінінг закладу громадського харчування краще довіряти професійним прибиральникам.

Етапи прибирання кафе та ресторанів

Існує три види збирання в громадському харчуванні:

  • щоденна – підтримання чистоти протягом дня;
  • генеральна – наведення ідеального порядку біля;
  • спеціальна – включає розпилювальну і протирочну дезінфекцію, хімчистку меблів, видалення специфічних запахів у приміщенні та ін.

Щоденне прибирання допомагає підтримувати чистоту у ресторані чи кафе. Вона виконується на початку чи наприкінці робочого дня. І включає заходи, спрямовані на підтримання порядку в приміщеннях для відвідувачів закладу – в гостьовому залі, в холі, в туалетах.

У стандартне підтримуюче прибирання входять такі роботи:

  • натирання вхідних дверей та чистка брудозахисних килимків біля входу до закладу;
  • миття скляних чи дзеркальних поверхонь – фасадів, вікон, вітрин;
  • протирання освітлювальних приладів, вимикачів, розеток, радіаторів;
  • хімчистка меблів з м’якою оббивкою та килимових покриттів;
  • миття декоративних елементів інтер’єру;
  • вологе прибирання горизонтальних та вертикальних поверхонь;
  • контроль наявності витратних матеріалів;
  • знежирення та миття кухонного обладнання;
  • заміна та винесення сміттєвих пакетів;
  • обробка контейнерів із відходами професійними дезінфекторами.

Під час генерального прибирання проводяться роботи, спрямовані на тотальне глибоке очищення та дезінфекцію поверхонь. Вона має свої особливості: під час роботи особлива увага приділяється важкодоступним місцям. До таких локацій належать: витяжні системи, холодильні камери, жарові шафи, каналізаційне обладнання, плиткові шви.

Холодильні камери перед миттям очищаються від «снігової шуби». Для очищення систем вентиляції застосовуються: механічні засоби (щіткові машини, вакуумні та фільтруючі установки) або агресивні хімічні склади – лужні жироудалювачі та дезінфектори. Для обробки каналізаційних труб від сольових відкладень використовують хімічні реагенти.

Зміст прибирання може змінюватись залежно від специфіки запитів замовника. Перелік заходів, особливості робіт, що виконуються, і список місць, на які слід звернути особливу увагу, узгоджується з клієнтом спеціалістами клінінгової компанії заздалегідь.

Для проведення клінінгових робіт використовуються засоби, які мають особливу специфіку: надають і чистячу, і антимікробну дію. Миття поверхонь, що контактують з їжею, має свої особливості: для неї не застосовуються очищувачі з хлором.

Професійна хімчистка м’яких елементів виконується тоді, коли необхідно усунути складні забруднення з поверхонь – жирні плями від їжі, сліди кави, чаю чи вина, побутовий бруд, видимі відбитки пальців. Вона виробляється професійними миючими апаратами та екстракторами. У процесі хімчистки використовується агресивна побутова хімія – засоби для видалення запахів, засоби для виведення плям, дезінфектори та очищувачі загальної дії.

На що варто звернути особливу увагу при збиранні ресторанів?

Особлива увага під час прибирання має приділятися зонам, де перебувають відвідувачі закладу (вхідна зона, санвузли) та кухонні приміщення. У процесі клінінгу особливо ретельно повинні очищатися місця, які є джерелами поширення патогенних організмів: розетки, вимикачі, килимки, ручки дверей, кнопки зливу унітазів.

Прибирання кухні ресторанів і кафе повинно включати: регулярне протирання робочих площ, миття столових приладів з ретельною дезінфекцією та вологу обробку підлог. Миття складських приміщень повинно включати обробку полиць спеціальними складами, що чистять, дезінфекцію складського обладнання, чистку і миття сміттєвих ящиків.

Санітарні вимоги до обслуговування ресторанів

Санітарні вимоги до збирання закладів громадського харчування регламентуються нормами та документами, по яким прибиральнки повинні дотримуватися наступних норм:

  • територія ресторану має бути упорядкованою;
  • приміщення для відвідувачів та персоналу повинні відповідати стандартам чистоти;
  • підтримуюча прибирання має проводитися в кінці дня або в обідню перерву;
  • кухонне обладнання слід мити у міру забруднення та після закінчення роботи;
  • після наведення порядку приміщення в ресторані мають бути добре провітрювані;
  • для прибирання приміщень слід використовувати маркований інвентар для прибирання.

В офіційних санітарно-епідеміологічних правилах прописано багато інформації: від грамотного обладнання приміщення до збирання побутових відходів у ресторані. Ретельне дотримання цих прийнятих санітарних правил та повне розуміння специфіки збиральних заходів забезпечує високий рівень чистоти, повну відповідність санітарним нормам.

Правила прибирання офісних приміщень

Чистота на робочому місці – запорука не тільки здоров’я та продуктивності співробітників, а й показник рівня компанії. Щоб без зайвих зусиль підтримувати порядок, слід дотримуватись певного регламенту та дослухатися до рекомендацій професіоналів. Розглянемо різні типи клінінгу офісних приміщень та визначимо порядок збирання.

Основні види прибирання офісних приміщень

Перш ніж приступати до прибирання офісів Київ, необхідно визначити її основну мету. Якщо в офісному приміщенні давно не прибирали, то доведеться ґрунтовно наводити лад і влаштовувати генеральний клінінг. Після виконання ремонтно-будівельних робіт та переїзду потрібен ґрунтовніший підхід. Наприклад, якщо в приміщенні є специфічні забруднення, з якими не справляються звичайні засоби. Щоденне прибирання офісу актуальне, коли у приміщенні відносно чисто, і ви хочете підтримувати робоче місце в ідеальному стані.

Клінінгові компанії виділяють кілька основних типів робіт, залежно від поставленої мети, складності та обсягу завдань, необхідності проведення додаткових маніпуляцій. Розкажемо, що саме входить до прибирання офісу.

Щоденний офісний клінінг

Призначення такого типу збирання – підтримання чистоти та порядку. Як правило, роботи виконуються або рано-вранці, до приходу співробітників, або пізно ввечері, після закінчення трудового дня персоналу. Якщо ви плануєте довірити завдання спеціалізованої організації та віддати офісне прибирання на аутсорсинг, можна буде призначити зручний графік обслуговування.

У стандартний перелік щоденних робіт включають:

  • видалення пилу сухим та вологим способом з різних поверхонь, включаючи покриття для підлоги, стіни, зовнішню частину меблів, оргтехніки;
  • обробку скляних перегородок та дзеркал;
  • виведення плям, включаючи відбитки пальців, сліди взуття відвідувачів;
  • догляд за шкіряними меблями;
  • застосування дезінфікуючих засобів у санвузлі, на кухні.

Як правило, постачання витратних матеріалів входить до щоденних робіт з прибирання офісу. Якщо клінінг виконує прибиральниця зі штату компанії, що надає аутсорсинг, то необхідні засоби для чищення та інвентар фахівець привозить з собою.

Генеральне прибирання в офісі

Якщо в офісному приміщенні занадто брудно і запорошено, давно не проводилося чищення комунікаційних систем, то просто пропилососити та протерти столи недостатньо. Терміново потрібне генеральне прибирання за всіма правилами професійного клінінгу. Вона включає:

  • видалення пилу на всю висоту у приміщенні навіть у важкодоступних місцях;
  • виведення складних та застарілих плям;
  • вологе прибирання зовнішніх та внутрішніх частин корпусних меблів;
  • миття освітлювальних приладів;
  • чищення радіаторів та труб;
  • миття побутової техніки із зовнішньої та внутрішньої поверхні;
  • видалення водного каменю у санвузлі;
  • обробку стель.

Регламент робіт із прибирання може змінюватись в залежності від виду діяльності конкретної компанії. У клінінговій компанії можна додатково замовити хімчистку м’яких меблів та підлогових покриттів, миття вікон.

Прибирання офісу після ремонту

Головна проблема, з якою стикаються співробітники офісу після переїзду, капітального чи косметичного ремонту – велика кількість будівельного пилу, якого складно позбутися звичними способами. Крім того, часто з’являються плями , що важко виводяться. Працівники клінінгових компаній знають правила та порядок прибирання після ремонту та вміють видаляти забруднення без шкоди для оздоблювальних матеріалів та покриттів.

Клінінгові сервіси включають такі послуги : післябудівельне прибирання:

  • збирання дрібного сміття після ремонту;
  • видалення слідів від фарби, лаку, клею, скотчу;
  • полірування підлогових покриттів;
  • усунення іржі, вапняного нальоту;
  • миття кахельної плитки;
  • знезараження сантехніки.

Щоб якісно прибрати офіс, потрібно використовувати професійні засоби для чищення. Зверніть увагу на нетоксичні, гіпоалергенні засоби на основі органічних компонентів.

Покроковий план збирання в офісі

З чого розпочати прибирання офісного приміщення? Подумайте про те, які простори потребують особливої уваги. Як правило, швидко забруднюються прийомні та коридори, тому що в них щодня приходить безліч відвідувачів.

Якщо вирішено виконувати клінінг самостійно, подбайте про покупку потрібного інвентарю та миючих засобів.

Щоденне прибирання виконується в такій послідовності:

Видалення пилу з горизонтальних поверхонь. Обробка проводиться за принципом згори донизу. Потрібно приділити увагу всім полицям, тумбочкам, шафам, комп’ютерним столам співробітників. Обов’язково стираються відбитки пальців, наприклад на стільниці реєстраційної стійки.

  1. Суха обробка м’яких меблів та підлогових покриттів. Для цього підійде звичайний чи професійний пилосос. Віник краще не використовувати, тому що він тільки розносить пил по всьому офісі.
  2. Чищення оргтехніки та інших видів робочого обладнання, видалення пилу з дротів. Прибирання виконується спеціальними серветками.
  3. Миття підлогових покриттів. Одне з головних правил збирання – починати протирання підлоги від далекого від входу кута. Поступово переміщайтеся до ділянок біля стін та плінтусів, потім рухайтеся до центру та, нарешті, виходу.
  4. Вологе прибирання місць загального користування. Сантехніка миється за допомогою знезаражувальних засобів. Дезінфекційні склади обов’язково наносять на дверні ручки.
  5. Очищення сміттєвих кошиків та винесення сміття.

Такий порядок прибирання офісів дозволяє швидко впоратися з основними забрудненнями та підтримувати належний рівень чистоти.

При виконанні прибирання робочих місць працівників не потрібно чіпати їхні особисті речі. Канцелярське приладдя та документи після клінінгу повинні лежати там же, де вони були залишені людиною. У місцях загального користування навпаки варто регулярно підтримувати чистоту на столах. Слід щодня складати журнали, сортувати канцелярію, упорядковувати зразки документів для клієнтів.

Які роботи проводяться періодично?

Звичайно, за 1 день очистити всі предмети інтер’єру неможливо, тому періодично потрібно приділяти увагу ретельнішому клінінгу. Хоча б 1 раз на кілька тижнів слідує:

  • упорядковувати дзеркала та світильники;
  • вимивати вікна;
  • видаляти плями з різних поверхонь;
  • наводити чистоту у внутрішніх частинах корпусних меблів;
  • проводити хімчистку;
  • вимивати холодильник та мікрохвильову піч усередині.

Якщо ж прибирання офісу починається в середині робочого дня, потрібно заздалегідь узгодити це питання зі співробітниками. Після миття підлог слід залишити попереджувальну табличку з написом «мокра підлога», щоб ніхто з персоналу не отримав травми.

Санітарні вимоги до прибирання офісних приміщень

У кожній компанії регламент клінінгу складається з урахуванням специфіки бізнесу, але слід брати до уваги і норми для службових приміщень. Відповідно до існуючих санітарних інструкцій, необхідно:

  • щодня протирати вимикачі, розетки, виносити сміття, мити підвіконня та підлогу, вхідну зону;
  • щотижня чистити ковролін, мити кахель та внутрішню поверхню вікон, полірувати стійку адміністратора, протирати радіатори, чистити вентиляційні отвори;
  • щомісяця обробляти ковролін миючим пилососом, мити підлогу повністю, відсуваючи меблі;
  • щонайменше 2 рази на рік мити вікна зовні, проводити глибоке чищення покриттів з нанесенням лаків, восків, антистатиків.

У нормативних актах часто вказують, що кожного місяця в організації має призначатися санітарний день, під час якого дезінфікуються всі приміщення, обладнання та інвентар.

До санітарного прибирання приміщень в офісі пред’являються також додаткові вимоги. Клінінг повинен проводити кваліфікований персонал із медичними книжками, який дотримується посадових інструкцій. Слід використовувати лише засоби, що відповідають існуючим стандартам. У процесі клінінгу користуються спеціальними розпилювачами, щітками та скребками. Обов’язково знезаражуються не тільки сантехнічні прилади, а й підлога, стіни, підвіконня, радіатори, баки для сміття. Періодично у приміщенні виконується дезінсекція – знищення шкідливих комах.

Дотримуючись рекомендацій, ви завжди будете готові до прийому відвідувачів та будь-яких перевірок. Компанія «Домовик» із задоволенням допоможе вам у підтримці чистоти в офісному приміщенні.

 

Залишити відповідь