Якщо ви покладаєтеся на свердловину для отримання води, дуже важливо оснастити її відповідним насосом, щоб забезпечити потік води в години пікового використання. У цьому посібнику по глибинних насосах, які можна придбати за посиланням https://mir-bureniya.com.ua/ua/nasosi/glubinnie-nasosi/, ми познайомимо вас із тим, як вони працюють, різними доступними типами та як вибрати найкращий насос для ваших потреб.

Зміст

Що таке глибинний насос?

У містах і приміських районах більшість людей мають практично постійний доступ до питної чистої води. Однак у сільській місцевості мільйони домів покладаються на колодязі для водопостачання. Насос для свердловини – це електромеханічний пристрій, який встановлюється після буріння або копання свердловини. Його призначення – перекачувати воду з колодязя в будинок. Електричний двигун приводить в рух робоче колесо або відцентровий насос, який виштовхує воду з вашого колодязя через струмінь або трубу.

Вони доступні в широкому діапазоні розмірів, і найкращий розмір для вашого будинку залежить від трьох основних факторів:

  • Розмір вашого господарства
  • Скільки води використовує ваше домогосподарство
  • Скільки у вас вдома сантехніки

Більш детальну інформацію про вибір правильного розміру насоса ми надамо далі в посібнику.

Як працює глибинний насос?

Насос для свердловини виштовхує воду з вашої свердловини в накопичувальний резервуар, який зберігатиме її до тих пір, поки вона вам не знадобиться. Коли двигун працює, він забирає воду в насос, який потім виштовхує її на поверхню в напірний бак.

Закачування води в цей резервуар під тиском призведе до підвищення тиску повітря в резервуарі, доки він не досягне певного попередньо встановленого рівня в діапазоні від 40 до 60 psi. Коли ви відкриваєте кран у своєму будинку, сила зменшення тиску повітря в резервуарі штовхає воду через вашу водопровід. Коли тиск повітря впаде приблизно до  40  фунтів на кв.

Види глибинних насосів

У багатьох регіонах України рівень грунтових вод знаходиться всього на кілька футів нижче поверхні землі, і отримати доступ до них легко — або, принаймні, легше, ніж у районах з нижчим рівнем грунтових вод.

Вам доведеться копати далі, щоб отримати той самий результат у районах з нижчим рівнем грунтових вод або в регіонах, де немає постійного постачання питної води близько до поверхні. Оскільки глибші колодязі потребують переміщення води на більшу відстань, їм потрібна інша стратегія.

Як виглядає колодязний насос? Вони бувають різних форм і розмірів. У цьому розділі ми розглянемо найпоширеніші типи колодязних насосів і ситуації, коли кожен насос найбільше підходить.

1. Відцентровий насос

Відцентровий насос обертає внутрішній вентилятор для створення всмоктування. На відміну від інших колодязних насосів, відцентрові насоси розташовані в механічному корпусі поруч із колодязем, а не всередині нього, що полегшує технічне обслуговування.

Один потенційний недолік відцентрових насосів полягає в тому, що їх всмоктування недостатньо потужне для використання в глибоких колодязях. Відцентрові насоси є життєздатним варіантом, лише якщо ваша свердловина мілкіша за 8 метрів. Відцентровий насос, як правило, є найбільш доступним типом.

2. Занурювальний насос

Занурювальний насос є, мабуть, найпоширенішим типом, частково завдяки гнучкості, яку він пропонує. Ці насоси практичні практично для будь-якої свердловини, незалежно від того, наскільки вона мілка чи глибока.

Як випливає з назви, занурювальні насоси знаходяться під водою, глибоко всередині колодязя. Ці насоси водонепроникні , служать довго і рідко потребують ремонту. Однак ремонт передбачає витяг насоса зі свердловини на поверхню. Навчений фахівець з ремонту свердловинного насоса може виконати це завдання, але витрати на ремонт зазвичай збільшують витрати на ремонт.

Деякі характеристики глибинних насосів включають:

  • Вони не працюватимуть, якщо не будуть повністю під водою .
  • Двигун приводить в дію робочі колеса, які штовхають воду вгору по трубі.
  • Увімкнення реле тиску викликає обертання крильчаток, які виштовхують воду в резервуар, розташований на поверхні.

3. Струминний насос

Ці складні насоси забезпечують найбільшу потужність і можуть подавати більше води швидше , ніж інші типи насосів. Подібно до своїх заглибних аналогів, струминні насоси працюють у свердловинах на будь-якій глибині.

Встановлення струминного насоса залежатиме від того, «однокрапельний» чи «двокрапельний». Однокраплинні моделі, які найбільше підходять для неглибоких колодязів, знаходяться всередині, або у вашому будинку, або в господарській будівлі. Двокраплинні моделі, які найбільше підходять для глибоких колодязів, вимагають роздільної установки. Хоча реактивний вузол знаходиться в колодязі, двигун повинен залишатися над землею.

Хоча початкові витрати на заглибні насоси часто вищі, загалом нижчі витрати на технічне обслуговування роблять їх дешевшими довгостроковими інвестиціями.

Деякі визначальні характеристики струменевих насосів:

  • Робота струминного насоса залежить від води .
  • Вони створюють тиск через робочі колеса .
  • Робочі колеса переміщують воду, яку також називають приводною водою , через невеликий отвір, встановлений у корпусі, розташованому перед робочим колесом. Це збільшує швидкість води.
  • Коли вода залишає струмінь, вакуум висмоктує більше води з колодязя. Ця вода з’єднується з приводною водою та скидається у ваш будинок під високим тиском.

Як вибрати свердловинний насос

Вибираючи правильний насос для вашої свердловини, найважливішим фактором є її глибина, тобто те, на яку відстань має пройти вода, щоб дістатися до поверхні землі.

  • Якщо ваша свердловина має глибину менше 7 метрів, вам слід використовувати струменевий насос для неглибокої свердловини.
  • Якщо глибина вашої свердловини становить від 7 до 35 метрів, вам слід використовувати глибоководний струменевий насос.
  • Якщо глибина вашого колодязя становить від 35 до 120 метрів.

Щоб визначити глибину вашої свердловини, перегляньте звіт, наданий вашим бурильником . Якщо такого звіту немає, ви також можете визначити його самостійно. Знайдіть довгий шматок мотузки, прикріпіть до одного кінця поплавок, а потім опустіть його, доки не відчуєте, що він плаває. Позначте струну, як тільки ви усунете слабину.

Найкращий насос для неглибоких колодязів

Якщо у вас неглибокий колодязь, ми рекомендуємо однокраплинний струменевий насос.

  • Ці насоси постачаються з односторонніми зворотними клапанами , які служать для підтримання заповненості насосів. Однокраплинний струменевий насос знаходиться над землею і забирає воду через одну вхідну трубу. Завдяки відносній простоті їхньої механіки вони, як правило, не потребують такого технічного обслуговування, як більшість інших типів.
  • Струминний насос, найпопулярніший варіант для неглибоких колодязів, розташований над колодязем і забирає воду за допомогою всмоктування . Відстань, на яку він може всмоктувати воду, залежить від тиску повітря. Хоча тиск повітря змінюється з висотою, струминні насоси, як правило, не ідеальні для колодязів глибиною понад 7 метрів .
  • Струминний насос створює тиск через робоче колесо , яке проштовхує воду через невеликий отвір або струмінь всередині корпусу, розташованого перед робочим колесом. Звуження струменя збільшує швидкість руху води.

Коли вода виходить із струменя, вакуум висмоктує більше води з вашого колодязя. Коли ця додаткова вода з’єднується з приводною водою, вона буде скидатися у ваш будинок під високим тиском. Майте на увазі, що процес забору води струминним насосом для неглибоких свердловин також залежить від води .

Найкращий насос для глибоких свердловин глибиною до 35 метрів

Якщо у вас глибока свердловина, ми рекомендуємо систему двокрапельного струминного насоса.

  • Глибинні струминні насоси також знаходяться над землею , але вони забирають воду за допомогою двох труб . Одна з цих труб витягує воду з колодязя, а інша виштовхує воду вгору. Струминний насос для глибокої свердловини всмоктує воду з глибини до 35 метрів, а для заповнення труби необхідний донний клапан . Деякі моделі оснащені вихлопною трубою, яка не дозволяє користувачам викачувати колодязь насухо.
  • Глибинний струминний насос може забирати воду з глибини, що перевищує 8 метрів , якщо струмінь знаходиться окремо від корпусу робочого колеса, а також у воді.
  • Крильчатка відповідає за те, щоб вода потрапляла в корпус форсунки, тоді як струмінь повертає воду до насоса. Глибинний струминний насос використовує всмоктування струменя для подачі води в систему. Він також використовує тиск , щоб підняти воду в колодязь і доставити її в будинок.

Струминний насос у глибокому колодязі має вихлопну трубу довжиною 8 метрів, прикріплену до корпусу форсунки з боку впуску, щоб запобігти перекачуванню . Коли рівень води опускається нижче корпусу форсунки, вихлопна труба гарантує, що ніхто не зможе викачати колодязь насухо. Чим вище струмінь знаходиться над рівнем води, тим ефективніше вона буде качати. Так само, як і система з неглибокими колодязями, система з глибокими колодязями також вимагає заливки водою . На дні колодязя встановлюється донний клапан, який перешкоджає зливу води з труб.

Найкращий насос для глибоких свердловин глибиною до 120 метрів

Якщо глибина вашої свердловини перевищує 35 метрів, але не перевищує 120 метрів, ми рекомендуємо використовувати занурювальний насос.

  • Глибокі занурювальні насоси використовують напірні резервуари для всмоктування води через одну трубу, яка з’єднує внутрішній колодязь із вашим будинком. Ці насоси можуть забирати воду з глибини до 120 метрів під землею, але одним із потенційних недоліків є те, що для ремонту потрібно видалити обсадну трубу колодязя .
  • Хоча струменевий насос може працювати зі свердловинами глибиною кілька сотень футів, він, як правило, не такий ефективний для глибших колодязів, як занурювальні насоси . У міру того, як ви переміщуєте насос далі в колодязь, він більше не буде піднімати воду — натомість він буде штовхати її вгору. Однак майте на увазі, що занурювальні насоси не працюють, якщо вони не повністю занурені в рідину.
  • Занурювальний насос має циліндричну форму, а нижня половина складається з герметичного двигуна насоса, який підключається до наземного джерела живлення. Двигун приводить в дію робочі колеса, які, у свою чергу, рухають воду вгору. Увімкнення реле тиску викликає обертання крильчаток, тим самим всмоктуючи воду в насос. Вода проштовхується через корпус насоса, а потім у резервуар для зберігання на поверхні землі.

На відміну від наземних колодязних насосів, які вразливі до механічних пошкоджень, заглибні насоси, як правило, мають менше проблем . Оскільки занурювальні насоси знаходяться під водою, вони не втрачають працездатність, проблема, яка зазвичай виникає у наземних насосів.

Кавітація, коли газ або повітря потрапляє в механічні частини насоса, як правило, не є проблемою для занурювального насоса, оскільки насос знаходиться далеко під поверхнею води і завжди має доступ до води.

Незважаючи на те, що занурювальний насос може подавати воду ефективніше, ніж струменевий насос із двигуном такого ж розміру, будь-які проблеми з двигуном можуть вимагати зняття всього блоку з обсадної труби. На щастя, занурювальні насоси мають високу надійність і можуть працювати з максимальною продуктивністю протягом 25 років, перш ніж потребуватиме технічного обслуговування.

Як визначити розмір глибинного насоса

Окрім вибору найкращого насоса для вашої свердловини, вам також доведеться визначити необхідний вам розмір. Потужність насоса вимірюється в галонах за хвилину , а для середнього будинку з трьома або чотирма спальнями  потрібно від 35 до 50 літрів на хвилину . Вираховуючи, скільки води потрібно вашому дому, додайте один галон на хвилину для кожного з водопровідних пристроїв у вашому домі, таких як посудомийні машини, пральні машини, холодильники, змішувачі та душові.

Хоча ваш насос має бути достатньо великим, щоб задовольнити потреби вашого дому, занадто великий агрегат призведе до зниження продуктивності та енергоефективності. Якщо вам потрібно замінити помпу, виберіть помпу з ідентичною потужністю . Однак зауважте, що вам може знадобитися додаткова потужність, якщо ви плануєте додати нових членів сім’ї чи побутову техніку. Насоси, які повинні транспортувати воду на великі відстані , потребуватимуть більше кінських сил.

Якщо ви збираєтеся замінити насос, перевірте ідентифікаційну табличку насоса, щоб дізнатися його потужність. Пам’ятайте, що для занурювального насоса може знадобитися два або три дроти, тому ви повинні з’ясувати кількість дротів для нового насоса.

Залишити відповідь