Кожен досвідчений квітникар знає з власного досвіду, що достатня кількість світла відіграє одну з найважливіших ролей для кімнатних квітів. Але не лише взимку, а й влітку світла для розсади, квітів може бути критично мало. А відсутність необхідної кількості світла негативно позначається на їхньому зростанні, розвитку, цвітінні. Щоб вийти із ситуації, вони радять використовувати лампи для вирощування рослин.

Світлодіодні пристосування спеціально розроблені для того, щоб збільшити світловий день. Це позитивно впливає на багато факторів, що стосуються розвитку флори. Засоби є чудовим варіантом для різних видів зелені, а також будь-яких типів її вирощування (квіти в горщиках, теплиця, розарій, парник, гідропоніка).

Плюси світлодіодних виробів

Засоби для збільшення світлового дня мають велику кількість позитивних сторін. Серед них можна виділити наступні:

  • Виділення мінімальної кількості тепла, тому використання фітолампи для розсади не потребує встановлення вентилятора для відведення гарячого повітря.
  • Споживання на 60-70% менше електричної енергії, ніж показують аналогічні вироби. При цьому якість підсвічування не страждає.
  • Безпека для навколишнього середовища, людини, оскільки у складі LED-світильника відсутні хімічні шкідливі речовини.
  • Естетичність використання в інтер’єрі приміщення, оформленого у будь-якому стилі.
  • Можливість регулювати інтенсивність випромінювання.

Дехто з покупців зауважує, що ціна на фітолампи для рослин зависока. Але з урахуванням того, що період їхнього використання становить близько 50 тисяч годин, їхня експлуатація обійдеться дешевше, ніж аналогічної лампи з іншим джерелом світло.

Особливості вибору засобів для підсвічування

Світлодіодні фітолампи для квітів помітно відрізняються від класичних, в яких світловий спектр зміщений в інфрачервоний бік. Такі пристосування майже не нагріваються. Якщо їх торкнутися рукою, то на шкірі не з’явиться опік. Також вироби не спалюють та не сушать флору.

Додаткове освітлення для рослин використовується в наступних режимах:

  • 1000-3000 Люкс – зростають у затемненій кімнаті, далеко від вікна;
  • 3000-4000 – вимагають розсіяного світлового потоку;
  • 4000-6000 – потребують прямого освітлення;
  • 6000-12000 – екзотичні різновиди, плодові культури.

Типи засобів

Світлодіодні фітолампи для рослин на ринку України представлені такими різновидами:

  • Моделі з цоколем Е27. Є найпопулярнішими та універсальними. Підходять для стандартних патронів. Орієнтовані на підсвічування домашніх культур, квітів на підвіконнях, лоджіях, стелажах. Існує кілька видів пристосувань: біколор (випромінює червоний та синій колір), мультиспектр (класичне червоно-синє поєднання доповнено білим та далеким червоним), повний спектр (об’єднує у собі всі кольори веселки, проте максимальна яскравість припадає на червоний та синій).
  • Лінійні варіанти. Форма та довжина моделі дозволяє використовувати їх для досвічування вазонів, розміщених на підвіконнях та стелажах, у теплицях, зимових садах, гроубоксах.
  • Потужні світлопанелі. Є ідеальним варіантом для освітлення великих площ, квітів та дерев великих розмірів. Конструкції допускають комбінування різних спектрів, завдяки чому вони адаптуються до різних фаз зростання.
  • Діодні матриці. Підходять для усіх етапів росту зелені за повної відсутності сонячних променів.

Якою має бути правильно вибрана світлодіодна лампа для підсвічування рослин в умовах міських апартаментів? Серед величезної кількості різновидів для домашнього використання варто вибрати фітолампу з цоколем Е27.

Залишити відповідь