Світлові лінії на натяжних стелях – цікавий варіант оформлення, з яким можна отримати унікальний дизайн та ефективне освітлення. Це порівняно нове віяння серед способів оздоблення стелі, але воно вже набуло значної популярності – так, замовити натяжні стелі у Житомирі з осяйними лініями вирішує все більше власників помешкань і комерційних приміщень. Встановивши це стельове покриття, вдасться не тільки красиво декорувати простір, а й досягти інших цілей:
- візуально скорегувати геометрію кімнати;
- розділити приміщення відкритого планування на функціональні зони;
- налаштувати зручне регульоване освітлення, з можливістю адаптувати його кількість, яскравість та колір;
- зекономити кошти на електроенергії – світлодіоди споживають небагато електрики.
Натяжна конструкція зі світловими лініями гармонійно поєднується з багатьма стилями інтер’єру. Перш за все це сучасні напрями: хай-тек, лофт, мінімалізм, де вітаються прямі лінійні форми у декорі. Округлі лінії мають вдалий вигляд у стилях модернізм та неокласика. Таку стелю можна встановити у будь-якій кімнаті будинку чи квартири – в спальні, вітальні, на кухні чи в дитячій, а також у ванній кімнаті та передпокої. У комерційних приміщеннях – клубах, ресторанах, магазинах й т.д. світлові лінії нададуть оригінальності й привертатимуть увагу клієнтів. У таких закладах можна дозволити собі яскраві нестандартні дизайни, з яскравим кольоровим підсвічуванням чи навпаки, строгими лініями та формами, аби підкреслити індивідуальну стилістичну концепцію.
У чому специфіка встановлення натяжних стель такого дизайну: технологія створення
Безпосередньо ефект осяйних ліній створюється за допомогою спеціального профілю. Профіль має рівний та чіткий контур підсвічування, а точки від світлодіодної стрічки приховуються заглушкою. Сама заглушка володіє високим рівнем пропускання світла – до 90%. Профіль може бути застосований для виготовлення як прямолінійних, так і криволінійних ділянок у вертикальній чи горизонтальній площині.
Процес монтажу відбувається досить швидко та не завдає клопоту власникам приміщення. Якщо лінії будуть встановлюватися на стелях з декількома рівнями, реалізація такого проєкту займатиме трохи більше часу.
Встановлення ліній може здійснюватися двома способами:
- З монтажем стрічки під полотном. З технічної точки зору це простіше, адже спочатку встановлюється стрічка, а тоді – саме покриття. Однак у такому разі слід зважати, що доведеться розбирати стелю й натягувати її заново, якщо стрічка вийде з ладу та вимагатиме заміни. Аби надати доступ до трансформаторного блока, й уникнути розбирання конструкції при неполадках, його розташовують у відведеній ніші.
- З кріпленням стрічки всередині профілю, на який встановлюється ПВХ-плівка. Якщо світлова лінія простягається між двома стінами, стеля буде складатися з двох незалежних полотен, якщо в кімнаті дві лінії – з трьох, і т.д. Освітлювальний елемент закривають пластиною з напівпрозорого пластику. Коли знадобиться ремонт, цю пластину просто знімають, й після робіт фіксують на місці, демонтувати усю систему уже не потрібно.
Щоб світлові лінії мали ефектний вигляд, обирається матова стеля. Блискучі поверхні відбивають світло, тому не створюється необхідний контраст між контурами ліній та фоновим полотном. Для управління характеристиками світла використовується спеціальний пульт – так, щоб налаштувати світіння, не потрібно тягнутися до вимикачів.