Оновлено 13:50. Андрій Аксьонов від партії “Порядок” проходить до зали під куполом Верховної Ради. ЦВК опрацювала 100% електронних протоколів із 50-го округу на Донеччині – переможець має 65,46% голосів виборців. Розрив між першим і другим місцем – значний. Валентин Рибін від “Партії Шарія” набрав лише 13%.
У Донецькій області обирали народного депутата замість позафракційного Руслана Требушкіна. Він склав повноваження, бо став міським головою Покровська.
Раніше стало відомо, що на виборах до Верховної Ради на окрузі № 50 у Донецькій області з великою перевагою лідирує очільник міста Добропілля Андрій Аксьонов, який балотувався від партії “Порядок”. Про це повідомляють “Новости Донбасса” з посиланням на екзитпол, оголошений на місцевому телеканалі “Орбіта”.
Так, Аксьонов набрав 65,5%. Далі йдуть представник “Партії Шарія” Валентин Рибін з 14,8% і кандидатка від “Європейської солідарності” Юлія Кузьменко, яка набрала 6,8%. У решти кандидатів менше 5%.
Станом на 9:00 29 березня 2021 року за даними ЦВК чоловік набрав 65,87% голосів виборців.
Коментуючи попередні результати довиборів на Донеччині, журналіст Денис Казанський у Facebook повідомив, що 2014 року Аксьонов організовував “референдум ДНР” у селищі Новодонецьке (околиця Добропілля), де тоді був селищним головою. На YouTube досі можна знайти епічне відео з Новодонецького, де прихильники “ДНР” із сусідніх містечок дякують Аксьонову за те, що він організував “референдум”, та скаржаться на своїх міських голів, які не стали займатися сепаратизмом і “не дали їм проголосувати”.
Казанський пише: “Ніхто не змушував Аксьонова проводити “референдум ДНР”. Бойовиків у Добропіллі та Новодонецькому не було, місто майже одразу взяли під контроль місцеві прихильники України, а потім підтягнулися добробати та військові. Після початку війни Аксьонов утік до окупованого Криму та отримав там російський паспорт (що підтверджується інформацією бази даних Федеральної податкової служби РФ)”.
У 2015 році Аксьонов спокійно повернувся у Добропілля і взяв участь у виборах очільника міста. На всі запитання щодо організації незаконного референдуму відповідав: “Ви ж кажете, що то був насправді не референдум. То які до мене питання? То було просто соцопитування”.
У 2018 році Аксьонова затримали правоохоронці по справі, яка не стосувалася сепаратизму. Його звинуватили в корупції: підробленні документів, розтраті майна. Після цього Аксьонов утік із країни і був оголошений у розшук. Пізніше повернувся, а свою відсутність пояснив лікуванням, пише Казанський.
“Суд продовжується досі. І за цей час Аксьонов встиг вдруге стати міським головою Добропілля, а тепер обрався до Верховної Ради”, – зауважує журналіст.