Січень – перший місяць року, який у церковному календарі на 2024 рік відзначається як період підготовки до Богоявлення Господнього. У цей час віряни збираються на богослужіння, моляться за очищення від гріхів і готуються до святкування народження Ісуса Христа.

1 січняСвято Пресвятої Богородиці, Діви Марії

Це свято присвячене вшануванню Божої Матері, яка є покровителькою всіх вірян. У цей день у храмах УГКЦ проходять урочисті богослужіння, на яких читається Євангеліє від Луки, де розповідається про народження Марії.

6 січняБогоявлення Господнє

Це свято є одним з найважливіших у церковному календарі. Воно присвячене Хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. У цей день у храмах УГКЦ проходять святкові богослужіння, на яких освячується вода.

Окрім цих двох основних свят, у січні УГКЦ також відзначаються такі свята:

  • 5 січня – Водокресний Святвечір – це переддень Богоявлення Господнього, який також відзначається як свято води. У цей день віряни готують святкову трапезу, до якої обов’язково входить кутя, узвар і вареники.
  • 12 січня – Святий Феодор Тирон – це свято пам’яті святого мученика Феодора Тирона, який вважається покровителем воїнів і захисником від вогню.
  • 19 січня – Святий Антоній Великий – це свято пам’яті святого Антонія Великого, який вважається покровителем ченців і пустельників.

Це лише деякі з головних церковних свят у січні 2024 року. У цей період віряни мають можливість помолитися за своє здоров’я та добробут, а також попросити Божої Матері про захист і заступництво.

Головні церковні свята у лютому 2024 року

Лютий – другий місяць року, який у церковному календарі відзначається як період підготовки до Великого посту. У цей час віряни збираються на богослужіння, моляться за очищення від гріхів і готуються до сорокаденного посту.

2 лютогоСтрітення Господнє

Це свято присвячене зустрічі Ісуса Христа з праведником Симеоном і пророчицею Анною. У цей день у храмах проходять урочисті богослужіння, на яких читається Євангеліє від Луки, де розповідається про цю подію.

14 лютогоПопільна середа

Це свято є початком Великого посту, який триває сорок днів. У цей день у храмах УГКЦ проходять богослужіння, на яких віряни отримують від священика попіл на чоло як знак покаяння і початку посту.

Окрім цих двох основних свят, у лютому УГКЦ також відзначаються такі свята:

  • 1 лютого – День пам’яті преподобного Феодосія Великого – це свято пам’яті святого Феодосія Великого, який вважається покровителем ченців і пустельників.
  • 9 лютого – День пам’яті святого Григорія Богослова – це свято пам’яті святого Григорія Богослова, який вважається одним із Отців Церкви.
  • 14 лютого – День пам’яті святого Власія, єпископа Севастійського – це свято пам’яті святого Власія, який вважається покровителем худоби.

Це лише деякі з головних церковних свят у лютому 2024 року. У цей період віряни мають можливість помолитися за своє здоров’я та добробут, а також попросити Бога про прощення гріхів і благословення на час посту.

Додаткова інформація про свята, які святкують у лютому місяці

Стрітення Господнє

Стрітення Господнє – це одне з дванадесятих свят, яке відзначається 2 лютого. Воно присвячене зустрічі Ісуса Христа з праведником Симеоном і пророчицею Анною в храмі Єрусалимському.

За переказами, коли свята сім’я, Марія і Йосип, прийшла до Єрусалиму, щоб принести Ісуса в храм на обрізання, праведник Симеон, який був на той час уже дуже старим і сліпим, прийшов до храму. Він був наповнений Святим Духом і сказав, що бачить Спасителя світу.

Пророчиця Анна також була присутня в храмі і прославляла Бога за народження Ісуса.

Стрітення Господнє є символом зустрічі Бога з людством. Це свято нагадує нам про те, що Бог прийшов у світ, щоб спасти нас.

Попільна середа

Попільна середа – це перший день Великого посту, який триває сорок днів. У цей день віряни отримують від священика попіл на чоло як знак покаяння і початку посту.

Залишити відповідь