Підбираючи новий мотоблок, фермери і городники виходять із двох завдань: не переплатити і водночас купити садову техніку, яка буде максимально проста й ефективна в експлуатації. І однією з перших опцій, наявністю якої за інших рівних прийнято нехтувати, є електростартер на мотоблок. Сьогодні ми розглянемо, що втрачає власник через відсутність електропуску для двигуна, і чи є в ньому сенс. А наприкінці матеріалу торкнемося ще однієї теми, яка стосується запуску двигуна, а саме – які несправності може мати маховик для мотоблока, і як їх визначити. Та, щоб бути готовими до різних ситуацій, важливо знати, що в магазині https://motoblok-tata.com.ua є можливість придбати новий маховик для мотоблока та іншої техніки.
Безумовною перевагою електропуску є те, що мотор вмикається з першого разу. Не потрібні спроби “розігрівання”, які випробовують терпіння оператора і призводять до затримок у роботі.
Електростартер на мотоблок має другий важливий плюс – простий старт за низьких температур. Якщо бензинові мотори без цього пристрою цілком реально завести в холодну погоду, то у випадку з дизелями із середнім і великим робочим об’ємом це стає проблемою.
Як правильно, с/г машини з потужними дизельними агрегатами і водяним охолодженням обладнуються електричними стартерами із заводу. В інших випадках наявність електростартера на мотоблоці або мотокультиваторі залежить від моделі та модифікації. На комплектацію з електропуском вкаже англійська “Е” в назві ДВЗ.
Перший мінус досить очевидний: ціни на техніку, оснащену електричним пуском, дещо вищі. Іншим аргументом на користь ручного старту можна назвати простоту механізму. Завдяки цьому фактору фермеру або городнику-аматору буде легше провести діагностику і ремонт. А ось для роботи електростартера на мотоблоці необхідна низка окремих компонентів: генератор, акумулятор, реле зарядки. Їх обслуговування, ремонт, купівля та встановлення запчастин потребуватимуть від власника с/г машини додаткових зусиль і витрат.
Характерні проблеми маховиків на мотоблоках ─ поява відколів і тріщин у тілі пристрою, стирання зубчастого вінця, ослаблення магнітів. Щоб встановити ступінь серйозності накопичених дефектів, потрібен демонтаж. Тільки в цьому разі вийде провести повний огляд самої запчастини, муфти, шпонки, гальма і колінвала.
Щоб від’єднати масивний і щільно посаджений вузол, вам, крім звичайного набору інструментів, знадобиться універсальний знімач. Якщо він є в наявності, то можна приступати до розбирання:
Якщо за підсумками огляду пристрій визнано непридатним, то ви можете легко придбати на сайті інтернет-магазину Motoblok-TATA з доставкою по Україні новий маховик на мотоблок у зборі (або вінець до нього).
Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).
Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…
Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…
Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…
Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…
Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…
З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…