Бізнес

Електростартер на мотоблок: необхідність чи необов’язкова опція?

Підбираючи новий мотоблок, фермери і городники виходять із двох завдань: не переплатити і водночас купити садову техніку, яка буде максимально проста й ефективна в експлуатації. І однією з перших опцій, наявністю якої за інших рівних прийнято нехтувати, є електростартер на мотоблок. Сьогодні ми розглянемо, що втрачає власник через відсутність електропуску для двигуна, і чи є в ньому сенс. А наприкінці матеріалу торкнемося ще однієї теми, яка стосується запуску двигуна, а саме – які несправності може мати маховик для мотоблока, і як їх визначити. Та, щоб бути готовими до різних ситуацій, важливо знати, що в магазині https://motoblok-tata.com.ua є можливість придбати новий маховик для мотоблока та іншої техніки.

Чому варто вибрати електростартер на мотоблок

Безумовною перевагою електропуску є те, що мотор вмикається з першого разу. Не потрібні спроби “розігрівання”, які випробовують терпіння оператора і призводять до затримок у роботі.

Електростартер на мотоблок має другий важливий плюс – простий старт за низьких температур. Якщо бензинові мотори без цього пристрою цілком реально завести в холодну погоду, то у випадку з дизелями із середнім і великим робочим об’ємом це стає проблемою.

Як правильно, с/г машини з потужними дизельними агрегатами і водяним охолодженням обладнуються електричними стартерами із заводу. В інших випадках наявність електростартера на мотоблоці або мотокультиваторі залежить від моделі та модифікації. На комплектацію з електропуском вкаже англійська “Е” в назві ДВЗ.

Недоліки комплектації з електростартером на мотоблоці

Перший мінус досить очевидний: ціни на техніку, оснащену електричним пуском, дещо вищі. Іншим аргументом на користь ручного старту можна назвати простоту механізму. Завдяки цьому фактору фермеру або городнику-аматору буде легше провести діагностику і ремонт. А ось для роботи електростартера на мотоблоці необхідна низка окремих компонентів: генератор, акумулятор, реле зарядки. Їх обслуговування, ремонт, купівля та встановлення запчастин потребуватимуть від власника с/г машини додаткових зусиль і витрат.

Як зрозуміти, що потрібно міняти маховик для мотоблока

Характерні проблеми маховиків на мотоблоках ─ поява відколів і тріщин у тілі пристрою, стирання зубчастого вінця, ослаблення магнітів. Щоб встановити ступінь серйозності накопичених дефектів, потрібен демонтаж. Тільки в цьому разі вийде провести повний огляд самої запчастини, муфти, шпонки, гальма і колінвала.

Щоб від’єднати масивний і щільно посаджений вузол, вам, крім звичайного набору інструментів, знадобиться універсальний знімач. Якщо він є в наявності, то можна приступати до розбирання:

  1. Від’єднайте дріт запалювання.
  2. Зніміть із двигуна захисний кожух.
  3. Відокремте зовнішню частину гальмівної пружини (цей крок необхідний на моторах із гальмом маховика на мотоблоці).
  4. Зніміть муфту (за її наявності) за допомогою ремінцевого ключа. Не забудьте викрутити гайку-стопор.
  5. Закріпіть знімач і акуратно провертайте його гайки до досягнення результату.

Якщо за підсумками огляду пристрій визнано непридатним, то ви можете легко придбати на сайті інтернет-магазину Motoblok-TATA з доставкою по Україні новий маховик на мотоблок у зборі (або вінець до нього).

Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).

Акценти

Recent Posts

Андрій Стріхарський — міжнародний відмивач грошей з депутатським мандатом: як “Слуга народу” відмиває мільйони через фіктивну фірму в Німеччині

Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…

3 дні ago

Надежные строительные решения от «Kalenyk & Co»: дорожные плиты и фундаментные блоки ФБС

Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…

4 дні ago

Фіксуючі та обертові ручки як елементи точного керування та надійної фіксації

Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…

4 дні ago

Oktobank: Теневой криптомост Кремля. Как Узбекистан стал хабом для обхода санкций и финансирования войны

Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…

5 днів ago

СГ «ТАС»: тіньові схеми та підрив довіри на страховому ринку

Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…

5 днів ago

Їхніми вустами говорить Кремль: антиукраїнські агенти у медіапросторі

З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…

6 днів ago