“Сьогодні на брифінгу у Верховній Раді разом з представниками місцевих громад Сумщини з Шосткинського, Конотопського та Кролевецького районів, звернулись до Уряду з приводу призупинення фінансування проектів соціально-економічного розвитку територій.” – пише на своїй сторінці в Facebook народний депутат Ігор Молоток.

“В той час, коли ремонтні та будівельні роботи на дорогах, у школах, лікарнях і дитячих садочках мають йти повним ходом, Держказначейство за дорученням Мінфіну призупинило проведення видатків місцевих бюджетів по субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, більше того, очікує на згоду місцевих фінансових органів на відкликання коштів, які вже надійшли на їх рахунки.

І хоча Уряд говорить про збільшення розміру допомоги громадам, але по факту вона зменшується. Приміром, якщо цьогоріч сума коштів по ДФРР+соцеконом, які заплановані на реалізацію соціально-значущих проектів становить 12, 3 млрд. грн., то на наступний рік заплановано всього 9,5 млрд. грн. І це тільки Державний фонд регіонального розвитку, адже у проекті нового бюджету субвенція на соціально-економічний розвиток взагалі не передбачена.

На моє глибоке переконання, фінансування має залишатись принаймні на рівні 2019 року, більше того, кошти мають бути «перехідними», щоби не доводилось ремонтувати дороги і дахи взимку.
Окрім того, маємо консолідувати зусилля всіх рівнів влади з тим, щоби окреслити мапу проблемних питань місцевих громад і прописати їх у вигляді конкретних завдань для Уряду на наступні роки.”

Залишити відповідь