Наука

Біологи створили ембріон людини та мавпи

Група вчених, під керівництвом іспанського біолога Хуана Бельмонте, створила химеру людини й мавпи для отримання необмеженого джерела донорських органів. Це дозволить вирощувати органи з нуля, роблячи їх досить складними, щоб вони могли прижитися в організмі людини та нормально функціонувати.

Химера — це організм, що складається з генетично різнорідних клітин. Експеримент проводився в Китаї, щоб уникнути юридичних складнощів.

Біологи генетично модифікували ембріони мавп для дезактивації генів, які необхідні для формування органів. Згодом вони ввели ембріону стовбурові клітини людини, здатні створювати тканини будь-якого типу. В результаті вони отримали мавпу з людськими клітинами. Тварина не народилося, оскільки генетики зупинили процес розвитку ембріона. На якій стадії ембріонального розвитку це сталося, не уточнюється.

Крім того, нічого не відомо щодо, мабуть, найважливішого результату експерименту: наскільки успішно людським клітинам вдалося прижитися в оточенні клітин мавп.

Дослідження проводили під керівництвом іспанського біолога Хуана Бельмонте. Над проектом працюють фахівці з американського Інституту Салком і Іспанського Католицького університету Мурсії. Вони вважаються одними з лідерів в області створення міжвидових химер.

До цього біолог Бельмонте разом з колегами проводив експерименти по хімерізаціі свині та людини. Однак, ефективність досвіду виявилася вкрай низькою. Вважається, що така слабка приживлюваність пояснюється дуже великим еволюційним відстанню між людиною і свинею.

Щорічно від нестачі органів для трансплантації страждають більше мільйона чоловік. Багато з них вмирають, не дочекавшись пересадки. Природним результатом цього є прагнення біологів і лікарів придумати якийсь новий спосіб отримання відповідних органів.

Сьогодні є кілька підходів до того, як це можна було б зробити: використання друкуючих клітинами 3D-принтерів, отримання з органів тварин порожніх безклітинних “матриць”, які потім можна населити клітинами пацієнтів, і новий перспективний підхід — з використанням міжвидових химер.

Ізраїльські вчені вперше у світі надрукували на 3D-принтері живе серце, використовуючи клітини людини.
Вчені з Університету Ньюкасла (Великобританія) надрукували на 3D-принтері штучну рогівку — зовнішню оболонку ока.

Сергей Зубчук

Recent Posts

Андрій Стріхарський — міжнародний відмивач грошей з депутатським мандатом: як “Слуга народу” відмиває мільйони через фіктивну фірму в Німеччині

Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…

3 дні ago

Надежные строительные решения от «Kalenyk & Co»: дорожные плиты и фундаментные блоки ФБС

Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…

4 дні ago

Фіксуючі та обертові ручки як елементи точного керування та надійної фіксації

Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…

4 дні ago

Oktobank: Теневой криптомост Кремля. Как Узбекистан стал хабом для обхода санкций и финансирования войны

Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…

5 днів ago

СГ «ТАС»: тіньові схеми та підрив довіри на страховому ринку

Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…

5 днів ago

Їхніми вустами говорить Кремль: антиукраїнські агенти у медіапросторі

З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…

6 днів ago