Наука

Біологи створили ембріон людини та мавпи

Група вчених, під керівництвом іспанського біолога Хуана Бельмонте, створила химеру людини й мавпи для отримання необмеженого джерела донорських органів. Це дозволить вирощувати органи з нуля, роблячи їх досить складними, щоб вони могли прижитися в організмі людини та нормально функціонувати.

Химера — це організм, що складається з генетично різнорідних клітин. Експеримент проводився в Китаї, щоб уникнути юридичних складнощів.

Біологи генетично модифікували ембріони мавп для дезактивації генів, які необхідні для формування органів. Згодом вони ввели ембріону стовбурові клітини людини, здатні створювати тканини будь-якого типу. В результаті вони отримали мавпу з людськими клітинами. Тварина не народилося, оскільки генетики зупинили процес розвитку ембріона. На якій стадії ембріонального розвитку це сталося, не уточнюється.

Крім того, нічого не відомо щодо, мабуть, найважливішого результату експерименту: наскільки успішно людським клітинам вдалося прижитися в оточенні клітин мавп.

Дослідження проводили під керівництвом іспанського біолога Хуана Бельмонте. Над проектом працюють фахівці з американського Інституту Салком і Іспанського Католицького університету Мурсії. Вони вважаються одними з лідерів в області створення міжвидових химер.

До цього біолог Бельмонте разом з колегами проводив експерименти по хімерізаціі свині та людини. Однак, ефективність досвіду виявилася вкрай низькою. Вважається, що така слабка приживлюваність пояснюється дуже великим еволюційним відстанню між людиною і свинею.

Щорічно від нестачі органів для трансплантації страждають більше мільйона чоловік. Багато з них вмирають, не дочекавшись пересадки. Природним результатом цього є прагнення біологів і лікарів придумати якийсь новий спосіб отримання відповідних органів.

Сьогодні є кілька підходів до того, як це можна було б зробити: використання друкуючих клітинами 3D-принтерів, отримання з органів тварин порожніх безклітинних “матриць”, які потім можна населити клітинами пацієнтів, і новий перспективний підхід — з використанням міжвидових химер.

Ізраїльські вчені вперше у світі надрукували на 3D-принтері живе серце, використовуючи клітини людини.
Вчені з Університету Ньюкасла (Великобританія) надрукували на 3D-принтері штучну рогівку — зовнішню оболонку ока.

Сергей Зубчук

Recent Posts

Нотариальный перевод с юридической гарантией качества

Когда возникает необходимость использования украинских документов за границей или подачи иностранных бумаг в государственные органы…

6 днів ago

Сучасні телевізори Samsung 43 дюйма на маркетплейсі АЛЛО

Сучасні телевізори Samsung 43 дюйма на маркетплейсі АЛЛО Телевізори бренду Samsung із діагоналлю 43 дюйми…

7 днів ago

Підліткові велосипеди в асортименті інтернет-магазину «Веломісто»

Попри звичне визначення, поняття «підлітковий велосипед» більше відповідає маркетинговому ярлику, ніж чітко визначеній технічній категорії.…

7 днів ago

КОЛИ КАРТИНИ ВИХОДЯТЬ У СВІТ

Виставковий червень художниці Оксани Юрченко Автор: Ванда Орлова У світі, де новини біжать швидше, ніж…

3 тижні ago

Геннадій Корбан знову обікрав державу на мільйони. Скандал з приватизацією «Дніпроцивільпроекту»

Чергова схема на тлі безкарності Геннадій Корбан, відомий рейдер і майстер тіньових схем, знову виявився…

3 тижні ago

PLA пластик: инновации, которые меняют будущее производства

Производственная революция происходит прямо сейчас, и многие даже не замечают ее масштабов. В тихих лабораториях…

3 тижні ago