Свердловинних насосів на замовлення безліч і далеко не всі вони підходять під індивідуальні умови на дачній ділянці або в заміському котеджі. Технічні показники дуже добре впливають на вибір правильної моделі. При цьому не лише розміри шахти мають значення, а й водоносні можливості. Щоб не помилитися при купівлі насоса свердловин в Україні, краще отримати для цього корисну інформацію від єкспертів сайту https://pedrollo-ua.com.ua/.
Найважливішим фактором при виборі насоса для свердловини є її глибина та ширина. Від цього залежить максимальний діаметр корпусу приладу (між стінкою шахти та корпусом має бути інтервал). Чим свердловина глибша, тим більшу висоту потрібно піднімати рідину. Ще до цих даних слід додати і висоту будинку, кількість споживачів та довжину контуру. Від цього залежить необхідна потужність насоса та його напір.
Перед покупкою свердловинного насоса потрібно розуміти, що в моделі Pedrollo 4BLOCKm 2/6 в характеристиках заявлено максимальний напір 45 метрів. Водночас насос зможе підняти номінально максимум на висоту 35 метрів. Якщо розглянути модель 4BLOCKm 2/9, то тут номінально піднімається вода на висоту 55 метрів. Чому така різниця? Виробник вказує максимально питому висоту, на яку насос зможе «видавити воду», але при цьому не зберігається максимальний показник продуктивності. Тому потрібно уважно вивчити схему продуктивності насоса, щоб здійснити правильний вибір. На схемі продуктивності враховується лише середня частина графіка, яка дозволяє вибрати насос і за продуктивністю та напором оптимально.
Також потрібно правильно розмістити пристрій. Насос повинен перебувати на глибині до 1.5 м від дна, якщо нижче – фільтри швидко засмічаються, і він вийде з ладу. Особливу увагу слід приділити дебіту – тобто швидкість заповнення свердловини. Якщо насос викачуватиме воду надто швидко, то будинок зіткнеться з проблемами з доступністю водопроводу, а якщо надто повільно, то ресурсу може вистачити на одночасне використання певної побутової техніки.
Важливо періодично проводити профілактичні роботи (не рідше 1 разу на 5 років), так як свердловина може обсипатися, через що фільтри апарата забиваються і втрачається продуктивність. У разі такої події потрібно не тільки очистити вхідні канали насоса, а й саму шахту, оскільки без цієї дії фільтри швидко забруднюються знову.
Тип свердловинного насоса в першу чергу визначається глибиною шахти та необхідного напору. Занурювальні насоси свердловин номінально є більш потужними і здатні забезпечити величезну висоту підняття рівня води, але і коштують вони значно дорожче. Поверхневі ж зазвичай використовуються у складі стаціонарної насосної станції з додатковими елементами гідросистеми, а мобільні ж зможуть працювати тільки в неглибоких свердловинах.
Якщо говорити про вид всмоктувального механізму свердловинного насоса, більшість моделей мають відцентрову робочу камеру, в якій підняття здійснюється за рахунок руху ротора, що крутить крильчатку. Такий принцип є більш ефективним, ніж поршневий, де різниця тиску створюється вібраціями гумової мембрани. Однак другий тип має свої переваги:
Так як відцентрові занурювальні свердловинні насоси знаходяться під землею, то для його розміщення не потрібно багато місця. Контроль при цьому можна здійснювати дистанційно за наявності відповідної автоматики, що зрівнює обидва типи обладнання з погляду зручності експлуатації.
Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…
Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…
Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…
Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…
Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…
З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…