Суспільство

Найпопулярніша англомовна газета України раптово припинила роботу через суперечку між власниками та персоналом

Kyiv Post, найбільша незалежна англомовна газета в Україні, раптово припинила свою діяльність через більш ніж чверть століття через суперечку між власником і журналістами.

Аднан Ківан, видавець Kyiv Post і бізнесмен з нерухомістю, повідомив про раптове закриття сайту 8 листопада, заявивши, що це буде тимчасовим. Він не назвав причину закриття, хоча вона не була фінансовою.

«Колись ми сподіваємось відновити роботу газети ще більшою та кращою», – сказав Ківан у заяві.

Проте журналісти Kyiv Post у спільній заяві заявили, що раптове закриття сталося наслідком спроби Kivan «посягати» на їхню редакційну незалежність.

“Ми вважаємо припинення публікації та звільнення співробітників газети актом помсти з боку Аднана Ківана”, – йдеться в повідомленні редакції.

Журналісти розповіли, що Ківан три тижні тому оголосив, що розширить Kyiv Post, запустивши україномовне видання під такою ж назвою.

Ківан вручну обрав редактора для нагляду за новим продуктом, викликаючи занепокоєння серед співробітників, що він намагається обмежити їх незалежність.

Одразу з Киваном отримати коментарі не вдалося.

Kyiv Post час від часу критикувала керівництво України, підкреслюючи повільний прогрес реформ, підтримуваних Заходом, включаючи вирішальну боротьбу з корупцією.

Цей документ був важливим джерелом інформації для експатів України, включаючи співробітників іноземного посольства.

Роман Ващук, посол Канади в Україні з 2014 по 2019 рік, сказав Радіо Свобода, що газета була «злабкою» у висвітленні, «без жодних ударів».

Співробітники у своїй заяві заявили, що плани Kivan по перезапуску з новими кадрами були спробою позбутися «незручних» журналістів.

Радіо Свобода надіслало електронною поштою компанію Ківана, Kadorr Group, щоб отримати відповідь на заяву співробітників Kyiv Post, але не отримала відповіді одразу.

Прес-секретар президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров швидко відкинув припущення, що адміністрація чинила тиск на Ківана через критичне висвітлення Kyiv Post.

«Сьогоднішня новина стала такою ж несподіванкою для нас, як і для всіх інших», — сказав він у своїй заяві у Facebook .

22-ге Найбагатший

Як і багато інших власників медіа в Україні, Ківан входить до числа найбагатших людей країни.

У 2021 році Forbes поставив його на 42-му місці у своєму щорічному списку найбагатших українців із статком у 240 мільйонів доларів.

Kadorr Group заявляє, що володіє комерційною нерухомістю в Україні вартістю понад 800 мільйонів доларів. Фірма Ківана також інвестує в сільське господарство та ЗМІ.

На відміну від більшості зі списку багатіїв України, Ківан не виріс у колишньому Радянському Союзі. Він народився в Сирії, а на початку 1980-х переїхав до Радянської України, щоб вступити до університету.

Він стверджує, що заробив свої перші мільйони на імпорті товарів до Радянського Союзу з Єгипту, перш ніж перейти на експорт української сталі до Африки та Близького Сходу.

Він почав інвестувати в нерухомість в Одесі, популярному українському чорноморському курорті, відомому своєю ендемічною корупцією, у середині 2000-х, зареєструвавши Кадорр у 2010 році.

За ці роки він побудував десятки багатоповерхових житлових будинків в Одесі та її околицях.

Ківан мав різних партнерів у проектах, у тому числі кілька з Геннадієм Трухановим, перш ніж він став мером Одеси з 2014 року.

Труханову, який посварився з Ківаном, нещодавно серед інших злочинів звинуватили в незаконному заволодінні земельними ділянками.

Ківан також об’єднався над проектами нерухомості з Ігорем Марковим, одеським політиком, який схиляється до Кремля, який втік з України у 2014 році після повалення колишнього президента Віктора Януковича.

Розбудовуючи свою імперію нерухомості в Одесі, Ківан придбав телевізійну станцію «7 канал». Через два роки після того, як у 2016 році розширився до Києва, він придбав Kyiv Post.

Віра Запорожець, одеська журналістка-розслідувач, яка раніше працювала на 7 каналі, у 2018 році розповіла Kyiv Post, що Ківан стримає критику влади.

Саша Боровик, колишній радник екс-Одеського губернатора та екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, заявив Kyiv Post у 2018 році, що Ківан «використовує свої публікації як політичний ресурс та інструмент у бізнес-конкуренції».

Правозахисники звинувачують найзаможніших людей України у використанні своїх медіа-активів для просування власного бізнесу та політичних інтересів.

Купуючи Kyiv Post, Ківан заявив у своїй заяві, що поважатиме спадщину редакційної незалежності газети.

«Без незалежної журналістики неможливий повноцінний демократичний розвиток будь-якої країни», — сказав він у березні 2018 року.

rferl.org

Акценти

Recent Posts

Андрій Стріхарський — міжнародний відмивач грошей з депутатським мандатом: як “Слуга народу” відмиває мільйони через фіктивну фірму в Німеччині

Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…

2 дні ago

Надежные строительные решения от «Kalenyk & Co»: дорожные плиты и фундаментные блоки ФБС

Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…

3 дні ago

Фіксуючі та обертові ручки як елементи точного керування та надійної фіксації

Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…

3 дні ago

Oktobank: Теневой криптомост Кремля. Как Узбекистан стал хабом для обхода санкций и финансирования войны

Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…

3 дні ago

СГ «ТАС»: тіньові схеми та підрив довіри на страховому ринку

Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…

4 дні ago

Їхніми вустами говорить Кремль: антиукраїнські агенти у медіапросторі

З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…

5 днів ago