На останок про дозвільні зашквари вже сконавшого ДАБІ. Якщо ж вірити фейсбуку головного замовника та виконавця містобудівної «реформи» Чернишова, з 15 вересня ДАБІ все, як пише сам Олексій Михайлович – R.I.P.
Починає діяти новий орган – ДІАМУ, який щоправда жодним чином не відрізняється від ДАБІ, ні за принципом роботи, ні за законодавчим підґрунтям, а є фактично його клоном.
Хоч ДАБІ “всьо”, проте зашкварів він за собою лишив чимало, і ми розглядаємо наступний із них – «Будівництво багатоповерхових житлових будинків та громадських будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури по вулиці Лебедєва, у Голосіївському районі міста Києва», на будівництво якого замовнику – ТОВ «Інтербуд ТМ» видано дозвіл № ІУ013210303816. Більш локладно про це в статті Чому ДАБІ дозволила забудувати висотками горіхові сади біля Феофанії
ТОВ «Інтербуд ТМ» — замовник багатоповерхівок на місці дослідницької станції «Феофанія», що межує із ЖК «Кришталеві джерела». Арсеній Копистира та Наталія Возна – співвласники компанії-замовника будівництва. Копистира також є уповноваженою особою ТОВ «ФК Прайм». Брат Арсенія Копистри Сергій є співвласником компанії «Гідроінж-буд», яка виступала замовником ЖК «Кришталеві джерела».
Розглядаємо порушення, які відповідно до закону є підставою для відмови у видачі дозволу.
· Проектні рішення (кількість запроектованих будинків, їх поверховість та розміщення) не відповідають детальному плану територій, що суперечить вимогам ст. 5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». – З ДАБІ все зрозуміло. Очевидно, що пропустили це порушення не випадково, а за «спасибі».
Проте дуже цікаво, яким чином електронна система, яку так піарять будівельні лобісти (Шуляк, Чернишов і ко) буде самостійно перевіряти відповідність об’єкту містобудівній документації, наприклад, тому самому детальному плану територій? Адже перевірка має відбуватися шляхом глибокого аналізу як проектної, так і містобудівної документації. А електронна система, поки навчилась тільки сканувати.
Не виконано вимоги прим. 1 п. 6.1.22 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» щодо відстані до садибної забудови. – Нагадаємо, що відстань до садибної забудови має бути не менше 20 метрів, а до стіни найближчого садибного будинку – не менше висоти будинку, що проектується. І як ви здогадалися, наш «добросовісний забудовник» на сусідів та вимоги ДБН плювати хотів, а дякуючи ДАБІ, ще й з висока.
І якщо в метрі до вашого садибного будинку колись виросте багатоповерхівка, не переймайтесь – це все реформа. Адже електронна система ці вимоги до об’єкту перевірити банально не зможе, чим і обов’язкового скористається забудовник.
Відсутнє погодження затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації та дозвіл на виконання земляних робіт від центрального органу охорони культурної спадщини, відповідно до вимог п. 5 містобудівних умов та обмежень. – Ось вам підтвердження вищесказаного, адже вони навіть виконання містобудівних умов та обмежень перевірити не в змозі.
Подані технічні умови приєднання до газорозподільчої системи видані на «газифікацію промислового та комунально-побутового підприємства», тоді як проектною документацією передбачено «будівництво житлового комплексу». – Подумаєш технічні умови видані не той об’єкт, головне що «правильні документи» куди треба занесли. І не через електронний кабінет звичайно.
Не виконано вимоги п. 6.3.3.1 ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель та споруд», щодо влаштування ліфтів з прохідною кабіною. – Очевидно, що забудовники не тільки на сусідів чхати хотіли. На маломобільні групи населення також.
І хоч з ДАБІ покінчено, повірте, ці зашквари ще боком вилізуть. Особливо новому реформованому ДІАМУ, коли, для прикладу, цей багатоповерховий житловий комплекс збудований впритул до садибної забудови треба буде вводити в експлуатацію.
Джерело “БудМайдан”
Як депутат Стріхарський відмиває гроші через "наукову діяльність": схема, викриття, кримінальні статті Народний депутат України…
Компания «Kalenyk & Co» зарекомендовала себя как один из лидеров украинского рынка в сфере производства…
Фіксуючі та обертові ручки відіграють важливу роль у багатьох конструкціях, де необхідно забезпечити зручне регулювання,…
Невидимый узел в финансовой войне После 24 февраля 2022 года глобальная финансовая система оказалась под…
Ринок автострахування в Україні останніми роками активно змінюється. Споживачі все частіше обирають прозорі сервіси, швидке…
З початку повномасштабної війни, коли українське суспільство стало монолітним та єдиним у своєму протистоянні ворогу,…